

- W zasięgu ręki – najczęściej używane narzędzia musisz mieć zawsze w zasięgu ręki. Nóż, linijka, szydło. Musisz mieć do nich szybki dostęp. Nawet jeśli w danym momencie robisz coś innego, nagle potrzebujesz powiększyć jakiś otwór i wstawianie po szydło to strata czasu.
- Wykorzystaj ściany – jeśli masz możliwość zamontowania tablicy narzędziowej to naprawdę warto. Masz dane narzędzie zawsze w tym samym miejscu, łatwo po nie sięgnąć i co ważne, łatwo od razu odłożyć na swoje miejsce.
- Im mniejsze rzeczy, tym większy problem. Małe artykuły metalowe, potrzebują swojego pudełeczka, kubka, cokolwiek, co najlepiej jeśli możesz zamknąć. Podejście – położę to tutaj w kącie na kupce, kończy się tym, że te rzeczy w pewnym momencie gdzieś po prostu znikają.
- Narzędzia rzadko używane, możesz trzymać w jednym kartonie, w którym wiesz, że w razie czego będą, a nie zajmują Ci miejsca na biurku czy na tablicy.
- Listwa magnetyczna – świetnie się sprawdza do trzymania igieł czy innych narzędzi metalowych

Zarządzanie odpadami i czystość
Miej przeznaczone miejsce na ścinki i myśl co możesz wykorzystać. Niektóre skrawki nadadzą się na breloki, szlufki a inne do testowania środków chemicznych, technik cięcia, szycia czy wykańczania krawędzi.
Stwórz rytuał sprzątania. Jeśli po pracy, ustawisz sobie co najmniej 5 min sprzątania, na odłożenie wszystkiego na miejsce, przetarcie blatu i zamiecenie podłogi, zaskoczysz się, że często posprzątasz w dużo krótszym czasie, a kolejnego dnia usiądziesz przy gotowym czystym miejscu pracy. Dużo łatwiej zabrać się do pracy, jeśli na starcie nie czeka Cię sprzątanie bałaganu z dnia poprzedniego.
Bezpieczna utylizacja zużytych ostrzy. Miej przygotowany zamykany pojemniczek, nigdy nie wyrzucaj ich luzem do kosza.